Брекети

Брекети — це ефективний спосіб виправлення прикусу, естетики посмішки і коригування росту зубів, що вимагає порівняно небагато зусиль і часу, а результат збережеться на все життя.

Не всіх природа нагородила ідеально рівними зубами: виною тому може бути і генетика, і неуважність до зміни молочних зубів дитини, і особливості розвитку щелеп.

Коли можна і потрібно ставити брекети.

Зуби, що ростуть неправильно — це проблема не тільки з естетичного боку, а й з функціонального: такий дефект може заважати комфорту в повсякденному житті.
За статистикою, близько 80% всіх людей мають потребу в послугах ортодонтичного лікування.
Ставити брекети можна з 12−14 років, коли вишикується ряд постійних зубів. Крім створення красивої посмішки, механізм зможе виправити такі проблеми:

  • зубощелепні аномалії;
  • неправильне змикання щелеп;
  • скупченість зубного ряду;
  • дисфункцію щелепного суглоба;
  • зміщення зубів після видалення або прорізування зубів мудрості;
  • наслідки неправильного протезування зубів.
Які види брекетів бувають

Оскільки брекети потрібно буде носити від одного року до трьох, залежно від кожного конкретного випадку, потрібно уважно підійти до вибору самої брекет-системи.
Системи брекетів поділяють за методом кріплення дуги до замочка.
У лігатурній системі використовуються еластичні лігатури — це дріт або кільце, які кріплять дугу на зубах, щоб ті перебували у фіксованому положенні.
У самолігувальних брекетах кріплення вже міститься в конструкції замка. Виглядають вони більш естетично, в гігієні вони практичніше, і лікування на них швидше. Відповідно, і ціна на них вище.

Матеріал для брекетів

Існують кілька видів матеріалу для брекетів, які відрізняються один від одного візуалом, міцністю і ціною встановлення.
Металеві брекети пройшли перевірку часом і вважаються класикою. Вони надійні і недорогі в порівнянні з іншими матеріалами.
Керамічні брекети відрізняються тим, що їх матеріал максимально наближений до кольору зубів і менш помітний.
Пластикові брекети крихкі і можуть фарбуватися від їжі.

Фіксація брекетів

Перед тим, як встановлювати брекет-систему, потрібно пройти професійну чистку у гігієніста, а також вилікувати карієс і його ускладнення. Загалом процедура фіксації брекетів на одній щелепі займає від години до півтори години.

Спочатку пацієнтові встановлюють спеціальну пластинку в роті, щоб комфортно почуватися під час процедури. Кожен зуб обробляють і просушують для того, щоб замочок щільно прилягав до емалі. Після цього на зуби наносять цемент і кріплять замочки. Матеріал засвічується фотополімерною лампою до повного застигання, а після цього всі брекети з’єднуються ортодонтичною дугою.

По завершенні процедури у роті може відчуватися лоскіт, який швидко зійде нанівець. Також протягом двох діб зуби можуть боліти (або відчувати тиск). Якщо замочки натирають, лікар дасть спеціальний віск, що згладжує гострі місця.

Щоб ефект від носіння брекетів був максимальним, не варто їсти дуже тверду або велику їжу, необхідно мінімізувати вживання липких і в’язких продуктів.

Зуби також потрібно чистити двічі на день, але можна придбати спеціальні йоржики, які більш ефективно впораються з брекетами. Брекети допомагають захищати зуби від карієсу, але професійну чистку робити раз на 3 місяці все ж варто.

Варто пам’ятати, що зуби цілком реально вирівняти і без брекетів, коли зуби, що ростуть, більш податливі до корекції за допомогою пластинок.